Nurullah Kadirioğlu

My blogs

Blogs I follow

About me

Gender MALE
Industry Communications or Media
Occupation ütopist, hayalin evveli, tersten başlayan hikaye, bıçak ve yara, Son Kişot
Location İstanbul, Kadıköy, Turkey
Introduction Hoyrat kalabalığın istila ettiği bir şehirdeyim: kaybolmasam da duygularım teselliye muhtaç. Hayat, denediğim; durmadan sinsice denendiğim bir kent: ucuz romanlar, ödünç martılar, taklit çalgılar, hayasız naralar, iğreti gülüşler… Şehir, yorgun ve yaşlı atların çekiştirdiği bir ceset ! Şehrin söz’ü, kırbaca dönüşmüş halde; amansız acıtmalarıyla... Şefkatin ritmik temaslarla sarmalaması derin diplerde gizli; Ölçülü dokunuşların müşfik sahili, duygusuz dehlizlerde yok olmuş durumda... Evlerin prangalı arka odalarında merhametsizce çiğnenen incelik, bir yara içimde ! Islık, çocukluğumda kalan bir sevinç nişanesi; kar, unuttuğum bir ferahlık; su, berrak karşıtı bir mayi; öpüşler naylon, sevmeler gri… Kadifeyi unuttum ben; sedef aynaları; topuğunu zarif süzülüşlerle gökyüzüne çizen güvercinleri de ! Kalemim yontulmuyor; mürekkebim soluk; şirazesi yitik kitaplarımın ! Raflarım, “Çizik Anılar Fihristi”yle dolu; tümü yırtık, bölük pörçük… Nerede söyler misin : Karanfil açılımlı o tebessüm ? Hayatı doğallaştıracak bir mazi; Alışkanlığa benzemeyen bir akış; Ucuz ve sıradan olmayan bir coşku… g e r e k...
Favorite Movies Rüzgâr-ı Meltem; Sokak ev ayrımı yapmaksızın Kedileri sever, Bir-er de ; Kakülü olan Kıt'a'ları, Zencilerin gülüşünü, Kızılderili tamtamlarını, Kentlerin gizli ruhunu, Çocukların şaşkın bakışlarını ve en çok da Hüzünlü Kadınların Gözlerini.
Favorite Music Rüzgâr-ı Poyraz; TRT Muhabir Yapımcı Editör Sunuca Haber Müdürü, Karadeniz TV Genel Müdür, Medi Yayın Grubu Genel Müdür, Marmara Radyo-TV Genel Müdür, TV8 Genel Müdür., Marmara İletişim Öğretim Görevlisi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi, TR1 TV Türkiye Temsilcisi, İletişim TV Genel Yayın Yönetmeni, Ajans Son Kişot Direktörü.
Favorite Books borges, rilke, cervantes, mann, cansever, tanpınar, heine, kipling, zweigh, durase, fontane, meyer, sophocie, sterne, örik, ıbsen, atay ve "Kitab-i-El Varak: Hayalin Evveli Hikayenin Sonu”; Comte de Lautréamont (Isidore Lucien Ducasse) ve elbette yazının kıblesi:"Maldoror'un Şarkıları"