Hans Remmen

My blogs

About me

Gender Male
Industry Environment
Occupation permacultuurontwerper, tuinen parken en voedselbossen
Location Corancy, de Morvan, France
Introduction In 2003 kocht ik een vakantiehuis in de Morvan in Frankrijk en twee jaar later besloot ik om me daar te vestigen en de boerderij uit 1875 te renoveren en zelfvoorzienend te gaan leven. Maar hoe verhouden zich de activiteiten van het dagelijkse leven tot de rijke natuur waarin ik plotseling mocht leven. Die vraag en hoe de biodiversiteit in mijn directe leefomgeving zo goed mogelijk gestimuleerd kon worden leidde tot het aanbrengen van allerlei voorzieningen en het inrichten van het terrein. Een fascinerend leerproces met steeds weer nieuwe wendingen. Ik heb me verder verdiept in het ontwerpen van permacultuur systemen en ben in 2020 een ontwerpbureautje gestart geef advies en maak ontwerpen voor natuurtuinen, permacultuur projecten en voedselbossen. Ik hoop dat dit blog lezers mag inspireren om volop te genieten van de natuur ook in de directe leefomgeving en een levensstijl te omarmen die daar respectvol mee omgaat.
Interests Naast een oerliefde voor de natuur word ik geraakt en ben ik op zoek naar schoonheid, vrijheid, tederheid, liefde en boeit alles me wat met voedsel en ecologie te maken heeft.
Favorite Movies Demolition, Dabba The Lunchbox, Her, Hrutar, Identity.
Favorite Music Stan Getz, AhmadJamal, Keith Jarrett, Joshua Redman, Chet Baker, Eric Vloeimans, the True loves Led Zeppelin, Black Keys, The Kills, The Raconteurs Radio Moscow, Massive attack, Air, Mark Lanegan Band, Iron and Wine, Black Mountain
Favorite Books Alles van Louis de Bernières, Oblomov van Ivan Gontsjarov, Lolita van Vladimir Nabokov.Permaculture a designers manuel Bill Mollison, The earth care manual van Patrick Whitefield, Het transitie Handboek van Rob Hopkins