Cafe Pepela

My blogs

About me

Gender FEMALE
Industry Education
Occupation Öğretmen - Sanatçı - Terzi - Doktor - Mühendis - Mimar - Psikolog -Sosyolog - Polis - Yazar - Ressam - Masal Perisi - Aşçı - Cankurtaran - Hemşire v.s v.s kısacası o bir Anne : ))
Location Aşkabat, Turkmenistan
Introduction Gurcucede kelebek demektir Pepela. Bahşedilen ömrü tüm güzelliğiyle yaşamak,hakiki sevdalara ulaşmak için,şükür ve saadetle kanat çırpar dünyaya... 80'li yılların ortadasında,Kocaeli/Gölcük'te doğan Pepela,Ukrayna'da basladigi Tıp Fakültesi macerası ile atılır,gurbetler masalına. Psikoloji ve dil eğitimi alır. Bugün,sevdiceği ve yavruları ile meslekleri dolayisi ile hayallerindeki gibi farklı ülkeler dolaşır. Ozel kültürler, hakiki yürekler tanır ve bundan müthiş bir keyif alır. Şimdiki durak Askabat'tir. Gezdigi her yerde memleketini, ailesini,sevdiklerini de yüreğinde taşır. Dost canlısı,edebiyat aşığı,gönlünce yazar-çizer,sinefil, %100 terazi,mor delisi,sevgi dolu,muhabbet tutkunu.. Denge müptelası olup,hayattaki herşeyi dengelemek için çabalar.Karınca misali,huzur ve maneviyat ekseninde,helal dairesi keyfe kafidir mantığı ile yasar. Bu yolda ilerlerken, deneyimlerini, anılarını paylaşmak,tertemiz bir iletişimle,gönülden gönüle mutena köprüler kurmak icin blog yazmaya baslar.. Gurbette -mutfağa dair- aradıklarının çoğunu bulamasa da, yılmaz, pes etmez; tatlı hayaller/leziz düşler kurar daima:) Muhabbetimizin muebbet olmasi duasiyla...
Interests Tip, Edebiyat, Enstrumanlar(Keman), Dünya Mutfağı, Basketbol, Tenis, Sinema, Ebru, Rally, Yüzme, Tarih, Dil, El Sanatları, Psikoloji, Tasavvuf ve nicesi..