Α.Π.Ο.ΔΡΑΣΗΣ
My blogs
Blogs I follow
Location | Σταγιάτες, Μαγνησία, Greece |
---|---|
Introduction | Ανεξάρτητη Πηλιορείτικη Ομάδα Δράσης Επικοινωνία: apodrasistagiates@gmail.com Είμαστε κάτοικοι των Σταγιατών Πηλίου, οι οποίοι αρνούμαστε την παθητική αποδοχή ανεξέλεγκτων και συχνά καταστρεπτικών παρεμβάσεων στο φυσικό περιβάλλον μας, στους καθημερινούς ρυθμούς της ζωής μας, ακόμη και στην ποιότητα των διαπροσωπικών μας σχέσεων. Μακριά από κομματικές αποχρώσεις, προσωπικά συμφέροντα και χωρίς αυστηρές διαδικαστικές δομές, αλλά με την αμεσότητα της ανοιχτής επικοινωνίας και συζήτησης, δραστηριοποιούμαστε στα προβλήματα της περιοχής μας και την ποιοτική αναβάθμιση της καθημερινότητάς μας. Αν και οι δικοί σας προβληματισμοί είναι παρόμοιοι και η διεκδίκηση ενός καλύτερου τρόπου ζωής είναι και δική σας επιθυμία, θα είναι χαρά μας να το προσπαθήσουμε μαζί. |