Majka Stanek

My blogs

Blogs I follow

About me

Gender FEMALE
Industry Arts
Occupation wet./ zoot.
Location Wrocław, dolnośląskie, Poland
Introduction Kocham ludzi, uwielbiam dobre towarzystwo, dyskusje, spacery, z ciekawością oglądam rzeźby, malarstwo..także wernisaże sztuki szczególnej... ciekawi mnie świat w najszerszym znaczeniu, obserwuję nowości (w tym techniczne), z uwagą obserwuję życie a najciekawsze jego wątki opisuję z potrzeby serca {zdarza się, że czasem rymując) ...
Interests literatura, malarstwo, rzeźba, sport rekreacyjny, psychologia, teatr, opera, kino - dobre....
Favorite Movies - różne / z dobrą rekomendacją i w dobrej obsadzie, awangardowe kino - niekoniecznie..., a film do którego zawsze z przyjemnością wracam to np. Pożegnanie z Afryką, i to nie tylko z uwagi na aktorów i świetne aktorstwo ... ale z uwagi na fakt, że pokazana tam Afryka nie istnieje już taka, niestety!. a ja mam ciągły jej głód - tamtej właśnie..
Favorite Music -taka którą lubię bo świetnie się słucha w danej chwili i w danym nastroju. Muzyka, w tym poważna (klasyka), ale mniej poważna np taneczna - również.. Nowości także chętnie słucham i natychmiast segreguje na tę do której wracam i inną..
Favorite Books - wszystkie, bo wszystkie mnie ciekawią, nigdy potem nie pamiętam ani tytułu ani autora, bo w książkach szukam ciekawości życia, a tytuł ważny o tyle o ile mnie zaintryguje, W książkach jest życie kompletne jakiego pojedynczo nikt nigdy nie przeżyje bo nie zdąży. Autorzy u mnie zawsze są obok swej literatury, tak mam i już, ale lektura ciekawa zapada mi głęboko w serce i na bardzo długo... wpada tam sobie i tam mieszka już ze mną całe życie. Czytam także historie (w tym starożytną), biografie nie tylko ludzi znanych ale wszystkich..., uwielbiam studiować dla siebie psychologię, parapsychologię też, archeologię i geologię...no, a astronomia? bardzo!. czytam choć czasem niewiele rozumie, czytam wtedy po kilka razy bo znajduję tam zawsze coś co jest niezwykle ciekawe dla mnie.. Praktycznie wszystko czytam, wiecznie skarżę się na brak czasu, szkoda mi jednak kłaść się spać o rozsądnej porze, bo tyle jeszcze rzeczy nie przeczytałam.... pod tym względem mam ze sobą problem, ale widocznie tak być musi. bo za nic w świecie nie umie tego zmienić...A ogólnie jest bardzo OK.