RECEP AYDIN

My blogs

About me

Gender MALE
Industry Communications or Media
Occupation SOSYAL BİLİMCİ
Location BURSA, Turkey
Introduction Bursa 1955 doğumluyum.Evli,üç çocuk babası ve altı torun dedesiyim.Çocuklarımı ve torunlarımı çok seviyorum.En büyük zevklerim;kitap okumak,seyahat etmek ve fotoğraf çekmektir.Bu arada çocuklarımın hayatla uyumunu ve başarılarını gördükçe,yaşama sevincim daha da artıyor. Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler bölümü mezunuyum. Sosyal konularda, kaybolan örf ve adetlerimizi takip konusunda araştırmalar yapıyorum.
Interests Eşimle birlikte rota belirlemeden yürüyüp sohbet etmek ve fotoğraf çekmek öncelikli merakım. Bir de Mudanya sahilinde; daha önce tanışmadığım kişilerle deniz kıyısındaki banklarda oturup sosyal konulardaki fikirlerini öğrenmenin yanında, siyasetten beklentileri hakkındaki düşüncelerini anlamaya önem verdiğimi söylemeliyim. Bu merakımın kitaplardan öğrendiğimiz sosyal bilimlerle, Sosyal Bilimlerin asıl mutfağı sayılan sokak arasındaki farkı anlamama çok yararlı olduğunu söylemeliyim.. Bu arada asıl Üniversite'nin sokaklar olduğunu ve halk'ımızın çoğunluğunun onca sıkıntıya ve çaresizliğine rağmen, bir bilim adamı gibi çaresizliğin içindeki çareleri bilmesinin beni hayretler içinde bıraktığını söylemeliyim...
Favorite Movies İnsanın yaşı değiştikçe hem dünya görüşü, hem de zevkleri de değişiyor. Gençliğimde sinemaya gitmeyi çok seviyordum, ama şimdi hiç zevk almıyorum. 70'li ve 80'li yıllarda birden bire yaşilçam'da ortaya çıkan porno flimlerinin, Sinemayla aramın bozulmasına neden olduğunu söylemeliyim. Bu arada günümüzde her ne kadar san'at filmlerinin yapıldığı söylense de, ne yazık ki sinemanın benim nezdimdeki büyüsü yok oldu!...
Favorite Music Halk Müziğini çok seviyorum. Ama arabesk müzikten de, halk müziğinin dokusunu yıprattığı için nefret ediyorum.
Favorite Books Klasik Romanları ve emek ürünü araştırma eserlerini çok seviyorum. Bu arada en son; Zafer Özcan'ın Kaynak yayınlarından yayınladığı "Arz Ederim" isimli eserini aldım okuyorum. 28 şubat döneminde medyanın düştüğü rezil durumu ve çarpık ilişkilerini ortaya koyan bu harika eseri okumanızı, bir dönemi anlamanız açısından tavsiye ediyorum.