Paweł Antoni Pakuła

My blogs

About me

Gender MALE
Industry Education
Occupation Archeolog, historyk
Location Wisznice, lubelskie, Poland
Introduction Bieganie długodystansowe. Hobby, które zdominowało moje życie w ostatnich latach. Jestem zwyczajnym amatorem, który zabawę w wielogodzinne przebieranie nogami rozpoczął w wieku 29 lat. To za późno by być naprawdę szybkim, ale nie za późno by cieszyć się udziałem w zawodach, przygodą, rywalizacją i przekraczaniem swoich własnych granic. Biegam już od kilku lat, stopniowo podnoszę poprzeczkę własnych możliwości i choć czasem ogarnia mnie zmęczenie i zwątpienie to nadal nie mam dosyć. Preferuję naprawdę długie biegi terenowe trwające po kilkanaście godzin. Wszystko jedno czy na orientację, czy po wytyczonej trasie. Dla urozmaicenia startuję też w biegach krótszych, także ulicznych. Swoje biegowe przygody spisuję i publikuję na blogu „Długi dystans”. Sporadycznie tworzę teksty niezwiązane bezpośrednio z bieganiem a dotyczące turystyki, strzelectwa, muzyki, modelarstwa czy też archeologii. Zapraszam do lektury. Będzie mi bardzo miło, jeśli komukolwiek cokolwiek się tu spodoba. Kończąc chciałbym prosić o niewykorzystywanie umieszczonych tu materiałów bez mojej wiedzy i zgody.
Interests Biegi długodystansowe i na orientację, inne ciekawe sporty, strzelectwo, fotografia, nurkowanie, turystyka, muzyka, modelarstwo, nauki historyczne, pisanie.
Favorite Movies Kill Bill, Pulp Fiction, Spring-Summer-Fall-Winter... and Spring, Equilibrium, Zmruż oczy, The Green Mile, Dzień świra, Das Experiment, Microcosmos, The Mission, As Good as It Gets
Favorite Music Ostatnio ścieżki dźwiękowe z filmów. W przerwie pomiędzy audiobookami.
Favorite Books Jacek Piekara - cykl inkwizytorski, Jarosław Grzędowicz - Pan lodowego ogrodu, Andrzej Sapkowski - Saga o Wiedźminie, John Eldredge - Dzikie serce, książki Oriany Fallaci, Lech Jęczmyk - Trzy końce historii czyli Nowe Średniowiecze.