Google apps
Main menu

Megjegyzés helye: PuPu BLOGJA

"ORBÁN MANIKŰRÖSE"

21 megjegyzés -

1 – 21 / 21
Névtelen 1970 írta...

Kedves Pupu!

Csak egy pontosítás az egyébként kiváló helyzetelemzéshez:
két év múlva lesz tíz éve, hogy az "ősellenség" lemondott. Emlékeim szerint ez 2009-ben történt.

2017. április 12. 9:36

Blogger Kapat írta...

PuPukám, optimista írásod így, a 4 napos pihenés előtt, különösen jólesik. Sokunk reményét és vágyát teljesítené be, ha a valóban bíztató jelek, az általunk várt eredményre vezetnének. Én is úgy gondolom, hogy a szenny, amit ránk zúdítottak, amivel mindennapjainkat mérgezik, lassan őket fogja elborítani.
Reménykedjübk hát együtt, hogy ez a kívánatos változás nem várat sokáig magára és nem csalódunk a fiatalok eszmélésében, kitartásában. Álljunk melléjük, segítsük Őket!
Ha ezt a pillanatot most elszalasztjuk, bűnt követünk el fiaink, unokáink jövője ellen. Ez a mi felelősségünk!

2017. április 12. 9:53

Blogger nemóvatos írta...

Bárcsak....
Addig is: 17:30 Hősök tere.

2017. április 12. 11:18

Névtelen Promenad írta...

Továriscsi ! Konyec !

2017. április 12. 11:39

Névtelen Névtelen írta...

neveletlen

Még egy apró pontosítás a kiváló helyzetelemzéshez:
A politizálásba beszállt fiataloknak nem csak Orbán, hanem Gyurcsány sem kell.

https://444.hu/2017/04/11/ha-ezt-megszavazzak-az-emberek-akkor-orban-es-gyurcsany-2018-tol-kiesik-a-versenybol

2017. április 12. 12:44

Névtelen 1970 írta...

Kedves promenad!

Azt gondolom, ez elég rosszízű megjegyzés, ami anno is elképesztő ostobaság volt (pont úgy, mint a "ruszkikhazázás", meg egyéb blődségek).
Itt valakinek - remélhetőleg nagyon hamarosan - vége lesz, mielőtt még a Várba költözne az aranyozott függönyei közé. Erre kellene inkább fókuszálni...

2017. április 12. 12:51

Névtelen 1970 írta...

Kedves neveletlen!

A "politikába beszállt fiatalok" tömege ezek szerint egyenlő Fekete-Győr Andrással és mozgalmával?!
Na ez az, ami a legjobban megmutatja, hogy FGyA nem más, mint a pszichopata következő kiadása:( Szép jövő elé nézünk:(

2017. április 12. 12:57

Névtelen hello írta...

Csak aztán nehogy csöbörből vederbe... Már ha Simicska a Jobbikot favorizálja, no meg ott tipródik FGYA is a kormánykerékre ácsingózva.

Hajdani egyik távozó főnököm mondogatta, amit Te is idéztél, PuPu, igaz, Merkel kapcsán, de hogy jobb sose jön.
Szóval nehogy!

2017. április 12. 20:50

Névtelen sima pupista írta...

Mondjuk nem értem, miért épp a momentumos faszival van baja mindenkinek, amikor egyfolytában azon agyaltok, hogy - a rendszeren belül - ki lehetne a megfelelő vezérünk. A ti logikátokkal nézve nem világos, ő miért nem jó nektek.
Szerintem - de ezt már sokszor leírtam - teljes paradigmaváltás kellene, nemcsak hazai, nemzetközi szinten. Nézzünk már csak körül kicsit a világban! Ne csak azt lássuk meg, hogy a német hidegburkoló mennyivel keres többet a magyarnál és hogy krémesebb a nutellája.
A világon mindenütt módszeresen nyirbálják a demokráciát, keltik a félelmet és a gyűlöletet, terjesztik a felszínességet és a mérhetetlen butaságot. Mindenütt kicsit más léptékben, de apránként szépen felépítve, hogy ugye a béka nehogy kiugrojon a forró vízből.
Arra kellene ráébrednünk, hogy ez nekünk nem kell - és nem kívánunk mind a hétmilliárdan egy hétezer fős családért megdögleni.
Ott vannak a különböző társadalmi csoportok, a legkülönfélébb tömörülések a legkülönfélébb célokért, látszólag. Van, aki az oltások ellen küzd, más az ivóvízért, megint más a korrupció ellen, a kizsákmányolás ellen, a nyugdíjakért vagy a vallásszabadságért, a menekültekért, mélyszegénységben élőkért, a szellemi elnyomás ellen, netán a környezetvédelem élén harcol, stb, stb. Észre kellene venni, hogy ezek a problémák mind egy tőről fakadnak. Nem részcélokért kell síkra szállni, hanem a rendszert magát kell megdönteni, hogy a probléma gyökere oldódjon meg.
Az emberi faj eredendően békés, szeretetteli, a természettel összhangban élő nép, hihetetlen tudással és lehetőségekkel. (Olyan faj, amely évezredekkel ezelőtt képes volt piramisokat, Stonehenge-et, Nazca-vonalakat, föld alatti ezer kilométeres barlangrendszereket és millió más csodát alkotni anélkül, hogy a bolygója belepusztult volna. Ma már senki sem tudja, hogyan. Vajon hogy lehet ez??)
Zsákutcába keveredtünk, ideje kikecmeregni már, hej.

2017. április 12. 21:30

Blogger nyuggerlány írta...

A "politikába beszállt fiatalok" tömege ezek szerint egyenlő Fekete-Győr Andrással és mozgalmával?!"
hát nem. Ma néztem a tüntetést, tele az utca, rengetegen vannak, meghaladják a kritikus tömeget. Ezt vártuk már réges-régen.Csak vonulnak, nagy a hangulat, a vonulók 90 %-a fiatal nő és férfi, sokan a kisgyereküket is hozták. Most lett elegük. Hoztak tojást, de a többiek lebeszélték róla őket,a rendőrök nem tehetnek róla, ne dobáld meg, mondták az ultráknak, és lőn, nem volt dobálás, pedig a Paks elhuzta a szájukat....ma kulturnép volt az utcán. Azt hiszem Ádertől kezdve, kezdhet félni a fidesz.

2017. április 12. 23:51

Blogger PuPu írta...

@sima pupista
Hogy lehet ez?
Hazarepültek az UFO-k, és magukra hagyták a génmanipulált majmokat, hátha egyszer majd békésen megosztoznak a banánon...

:O)))

2017. április 13. 0:28

Névtelen kekec írta...

Pupu, ha már az ellenzék nem képes, legalább Te megírhatnád, hogy a gázár majd a felére csökkent a világpiacon, csak a hasznot lecsapatják a fideszes közvetítő cégben, és "megvédik" a népet, hogy ne a piaci áron féláron vegye a gázt. És még hálát is várnak érte. Nem "csak" az a baj, hogy a gazdagabbak többet kapnak, hanem a szegényebbek sem kapnak eleget.
EGY választási plakát kell: középről, mutatóujjal kirobbanó kéz "Ezek Tőled lopnak" felirattal.

sima populista
Mert már láttunk karón varjút, és szakállas lelkesen buzdító fiatal népvezért. Aztán hova jutottunk vele? Már megbocsáss, ha nem teszünk minden zsetont a nyeretlen kétévesekre.

2017. április 13. 7:42

Névtelen hello írta...

Kekec 7:42-es véleményével egyetértve: déja vu az ifjú szakállas vezéraspiránst illetően, még valami adalék:
Tán még sima pupista is ehelyett az illiberális förmedvény helyett demokráciában kívánna élni. Márpedig milyen demokráciával kecsegtet egy olyan induló ambíciója, ami a konkurenciát egy törvénnyel akarná eleve kirekeszteni a megmérettetésből?

2017. április 13. 7:55

Névtelen sima pupista írta...

Kekec, édes vagy. :) Petőfi is fiatal volt, pölö, Dózsa György sem volt éppen matuzsálem és így tovább. A forradalmakat mindig a fiatalok robbantják ki, mert ők lázadók, lelkesek, naivak. Csak az életkora alapján megítélni valakit finoman szólva nevetséges. Most akkor ki itt a nyeretlen kétéves - szellemi szinten? Még ha egy egészen egyszerű nick-nevet sem képes lemásolni? :)

Heló, hello! Ha azt szűrted le, hogy demokráciában kívánok élni, akkor valamit nagyon félreolvastál. Nem győzőm elégszer leírni, hogy az egész társadalmi berendezkedésünket kellene megváltoztatni.
Ha azt írom - márpedig ez az igazság -, hogy a demokrácia megszüntetésén dolgoznak a kellően hatalmasok, az még nem azt jelenti, hogy a demokráciát tartom az üdvözítő útnak. Hanem azt, hogy hahó, ennél sokkal rosszabb lesz itt hamarosan minden, ha nem történik valami áttörés.
Ami pedig a konkurencia törvényes kirekesztését illeti: sok olyan kultúra volt és még ma is van a világon, ahol lekorlátozzák, max meddig lehet uralmon a vezér és ez teljesen rendben van. Ha olyan konkurenciát rekeszt ki ezzel, aki ráadásul választásról választásra saját győzelméhez szabja a törvényeket, akkor végképp nem értem, mi a gond. Így lehet megelőzni a diktatórikus bebetonozódást. Neked ez probléma? Akkor mit jelent a demokrácia a te fogalmaid szerint, ha meg nem sértelek?

Pupukám, drága szívem, ha logikusan elmagyaráznád, ki és hogyan rajzolt olyan méretű ábrákat több ezer éve a kőzetbe, ami csak repülőről vehető ki, akkor megbocsátom a cinizmust. ;) Cupp.

2017. április 13. 10:00

Névtelen hello írta...

Nem, nem sértesz meg.
Szerintem a demokrácia - ahogy a régi görögök fogalma szerint is - népuralom, egyenjogúság; az a politikai rendszer, melyben a népé a hatalom, azaz kormányzati forma, amelyben a hatalom gyakorlásában a nép minden tagja részt vehet származásra való tekintet nélkül. A demokrácia egyik legmeghatározóbb sajátossága a szólás- és véleményszabadság.

Alkotóelemei és elvei:

- általános választójog alapján választott parlament
- egymással versengő pártok
- autonóm igazságszolgáltatás
- emberi jogok
- alkotmány
- pluralizmus
- döntési elve: mérsékelt döntési elv/elégséges konszenzus elve
- értékei: szabadság, egyenlőség, igazságosság, emberiség stb.
- a szabad egyesülés és gyülekezés joga
- a szólás- és sajtószabadság
- a választójog és a tömegek szavazataitól függő kormány.

2017. április 13. 12:51

Névtelen hello írta...

jav.: emberiesség

Ha nem ilyen körülmények között szeretnél élni, akkor mégis hogyan? Akkor mi a bajod a jelen kurzus módszereivel?

2017. április 13. 12:54

Névtelen 1970 írta...

Kedves sima pupista!

Az a gyanúm, hogy kekec az ön nicknevét szándékosan írta így. Ezzel célzott valamire, és - olvasva az ön kommentjeit legalábbis - talált is:)

Kedves kekec!

A hasonlóság az egykori szakállas népvezér jelölttel (ma: pszichopata) kísérteties. Hátborzongató ezt látni:(

2017. április 13. 16:25

Névtelen sima pupista írta...

Kedves hello!
Nemcsak Te, hanem bárki, aki a demokrácia eme hivatalosnak tűnő definiciója mellett kiáll, erős önellentmondásban van. Amennyiben a hatalom gyakorlásában a nép minden tagja részt vehet és "népuralom" van - amire az emberiség ismert történelmében soha nem volt példa -, akkor hogyan lehetséges az, hogy egy kormánynak nevezett szervezet kénye-kedve szerint bármit megtehet a nép kárára - amire az emberiség történelmében milliónyi példa van.

Hol vannak - még a néveleges demokráciában is - az emberi jogok, a szabadság, egyenlőség, igazságosság??

Demokratikusan megválasztunk egy vezetőt, akire én például nem szavaztam és soha a büdös életben sem tenném, és most ez a vezető ellehetetleníti a legalapvetőbb szabadságjogaimat, akár teljesen demokratikus eszközökkel. És nem tudom leváltani, mert - demokratikusan - olyan törvényeket hoz, amelyek lehetetlenné teszik a leváltását.

Akkor most hol is van itt a népuralom, a bárki lehet vezető, az igazságosság meg a többi??

Nem, én nem ilyen rendszerben szeretnék élni. Én olyanban akarok, ahol az emberi jogok és a feltétlen személyes szabadság mindenek felett áll és a gyakorlatban a legteljesebb mértékig megvalósul.
És akkor most jöhet az, hogy akkor nyírjon ki engem az, akinek személyes szabadságában ehhez van kedve. Erre azt mondom, hogy amikor oda jut az emberiség, hogy képes ezt a világot magának megteremteni, akkor senki nem akar majd kinyírni senkit.
MOST azonban módszeresen teszik ezt élelmiszer-adalékoknak nevezett mérgekkel, elektroszmoggal, környezetszennyezéssel, rabszolgamunkával, mesterséges vírusokkal, kényszer-"gyógy"kezeléssel és előre eltervezetten kirobbantott háborúkkal, meg sok más módon. És demokráciában élünk! Hát ez a bajom a "jelen kurzus módszereivel", köszönöm a kérdést.

1970,
Nem mondja komolyan! Most aztán jól meglepett. Az meg, hogy én populista volnék, kábé olyan, mintha azt feltételezném, hogy Ön pedig a lápáscápahal egyenes ági leszármazottja némi beduin DNS-keveredéssel, fizetett putyinista szír ellenálló leendő öngyilkos merénylő, szakmája szerint úszógumi-minőségellenőr.
Tisztelettel kérem Önt és más populista-sorosbérenc-ciongyíkemberhívő-ésmiegyéb cimkéket ragasztgatókat, hogy próbáljanak már tágítani egyet a gondolkodásuk keretein, nagyon üdítő volna mindenki számára. :) Köszi.

2017. április 13. 17:18

Névtelen kekec írta...

sima XY!
Nem volt véletlen a lepopulistázás. Egyébként meg ha nyelvtannácizunk: sima pupUista, vagy ha már mindenáron pistázni akarsz, akkor pupUpista a javasolt forma. Ha mán.

2017. április 14. 7:23

Névtelen sima pupista írta...

Drága kekec, Ön pedig igen jól választott magának nicket, pontosan Önre illik. :)Más nem jutott eszébe, mondjuk a vita érdemi részével kapocslatosan?

2017. április 14. 10:10

Blogger Kovács János írta...

Hát István-a Hahások majd most is megunják es hazamennrk..
A kib..ott Ceuert meg a "sorosista civilekért" nem fogja a sorsát kockàtatni senki..
Legfeljebb a Tuareg barátod nyomat egy sátrazást..
:)

2017. április 14. 16:00

Használhatsz néhány HTML-címkét is, például: <b>, <i>, <a>

A megjegyzések moderálása engedélyezve van. A küldött megjegyzéseket jóvá kell hagynia a blog szerzőjének.

A megjegyzés elküldése után be kell majd jelentkezned.
Kérjük, bizonyítsd, hogy nem vagy robot