Google apps
Main menu

Megjegyzés helye: PuPu BLOGJA

"LMP..."

13 megjegyzés -

1 – 13 / 13
Blogger Cigany Roxana írta...

JÓ VAGY!KURVÁRA TETSZIK!!!


DE JÉZUS IS SZAKÁLLAS VOLT....:)

2010. április 13. 12:56

Névtelen Névtelen írta...

Az MSZP 4 helyen visszalépteti jelöltjét az LMP javára...
Hónapok óta az első tökös lépés az MSZP-től, ráadásul ha másra nem is, arra jó lesz, hogy elváljon a lép a májtól :-)

Amúgy igen-igen aggódok, hogy ez az LMP nem más, mint a reinkarnálódott SZDSZ.

ZL

2010. április 13. 15:00

Névtelen Névtelen írta...

PuPu,

most derül ki, hogy a rosszabbik eset: a Fidesz. Amit eddig is lehetett sejteni. Hiszen, az egyoldalú visszalépésekre adott válaszaik alapján a méretes lóláb kandikál ki.
Igen: az lmp-re odaszavazó valószínű többnyire baloldali és/vagy liberális ember nem tudja, hogy egy médiahekk pártra szavaz.
Most világossá lesz a dolog...remélem.
S valószínű a párt az enyészeté lesz a 600 ezer aláírást összeszedő (Gaskó hathatós segítségével) Seres Mária féle mozgalommal együtt.
Viszont a megvett TASZ-os fazon tetszeleghet és alkotmányozhat kedvére és családja dicsőségére.
Törzsolvasód

2010. április 13. 16:32

Névtelen Névtelen írta...

Óriási indulatod az LMP ellen emlékeztet engem egyik kedvenc filmemre, a Brian életére, melyben az egyik frenetikus jelenetben a Júdea Népe Front emberei leszögezik, hogy a rómaiaknál csak egy nagyobb ellenségük van, az pedig a Júdeiai Nemzeti Front.
Mutatis mutandis: mindannyiunk, az egész nemzet kárára a Jobbik óriási szavazatmennyiséget besöpört, és te/az MSZP korifeusai az LMP-ben látod/látják a legnagyobb veszedelmet.
Vagyis már módosítottak, mert éppen frissíben Lendvai Nagyon Következetes Ildikó bejelentette, hogy négy körzetben visszaléptet az MSZP az LMP javára jelölteket.
Nem értem, miért kellene egy közelmúltban alakult pártnak, amelynek jelenleg az az elsődleges szempontja, hogy önmagát artikulálja, a bázisát megtalálja, ízibe' pártszövetségeket kötnie, és éppen olyasféle párttal, melynek a politikája ellenében fogalmazza meg magát, mely szerint LEHET Más a Politika.
Reméljük!
Ha pedig az efféle elvárás infantilis, akkor is inkább vállalható tulajdonság, mint amit te "okos kompromisszumokként" aposztrofálsz.
Az okos, pragmatikus alkuk ellen semelyik józan politikai erőnek, embernek nem lehet kifogása, ámde az erősen aggályos, mikor a kompromisszumok címszóval intézik el a korruptságot.
Az MSZP a kampány során mindent megtett azért, hogy a kis pártokat ellehetetlenítse, magam is készséggel benyaltam az utolsó előtti pillanatig, hogy "elveszett" lesz az LMP-re leadott szavazat, és most nagyokat ámul Lendvai, hogy az LMP nem kíván visszaléptetni.
Tegyük fel, hogy mégis belemenne az alkuba. Miféle garancia van arra, hogy a szavazók akképpen szavaznának, ahogy az alkut kötő pártok azt jó előre kigondolták? Ugyan!

Igaz, hogy ez a párt roppant heterogén, ám én ezt nem egyértelműen negatív jellemzőként fogom fel. Nézd meg a Jobbikot vagy a Fideszt, az példásan homogén, és igen messze van a demokratikus párttól az én szememben és feltehetőleg szerinted is. Kíváncsi vagyok, mikor bonyolítják le a belső konstruktív vitákat, egyáltalán lehet-e egy vezérelvű pártban különösebben opponálni?
Az MSZP sem egységes, de nem ez a hibája...

És ha már "karám"-nak emlegeted az LMP-t: éppenhogy nem karám, mert máskor meg azzal vádolod a pártot, hogy szanaszét szavaznak, két LMP-s három nézet. Utóbbi lehet az igaz, és akkor maradjunk az elárvult, belvárosi, magasan kvalifikált értelmiségnél, akik pártot gründoltak maguknak, tehát a második, a jobb indulatú opciódnál...

ejropalepke,
aki távolról sem LMP-rajongó, mindössze késztetést érzett a méltatlanul támadott pártot a maga módján védelmébe venni

2010. április 13. 16:49

Blogger PuPu írta...

Hát bizony nem nagyon rokonszenvezek ezzel a pártalakulattal, - hogy miért, azt gondolom nem kell most ismét kifejtenem.
Kiegészíteném viszont azzal, hogy attól, hogy a Jobbik náci párt, még nem lesz a LMP ab ovo a demokrácia és az új idők letéteményese, - szerintem egyébként már a párt neve is hazugság.
Nem kell kevernünk a dolgokat, - ha a LMP a téma, akkor beszéljünk róluk.
Amit Lendvai Ildikóról írsz, azzal sajnos nem érthetek egyet, - ha azt írom, hogy ebben a helyzetben ő tanusít felelős magatartást, akkor nem túlzok, - Schiffer természetesen mindjárt be is szólt neki a'la Horn Gábor, nanehogy már kétségeink legyenek a párt és vezetőinek minősége tekintetében.
A helyzet a választások kiírása óta megváltozott, és ha valaki politikusnak megy, akkor ehhez a változáshoz igazodnia kell, - ha a szavait kőbe akarja vésni, akkor menjen sírkövesnek.
Az a párt meg, amelyik a választások után akarja megfogalmazni önmagát, meg keresgélni a bázisát, az egy gittegylet.
Egyébként minden pártnak elemi érdeke céljai elérése érdekében alkalmi vagy tartós szövetségeket kötni, és ha ez a párt olyan, mint amilyennek te lefested, akkor igencsak röhögnöm kell a szocik elleni berzenkedésen.
A kupleráj attól nem lesz zárda ha a cégért átfestik de a kurvák maradnak.
Márpedig a bázis itt megmaradt, ez kétségtelen, és maradt a doktriner butaság és a már megszokott liberális gőg is.
Tetszik-nem tetszik neked, a politika a kompromisszumok művészete, és ha te inkább öldöklő harcnak látod kívánatosnak, akkor a te gondolkodásod leginkább Orbán Viktor bolsevik mentalitására hajaz.
Hogy a korruptság hogy jön ide, azt csak te tudod, hacsak nem a csalás miatt ma megbukott LMP-s képviselőjelölt, vagy a LMP-t támogató ingatlanberuházó üzletember "érdekmentes" támogatása kapcsán jutott eszedbe a dolog - vélhetőleg a LMP ette a világ első ingyenlevesét...
A "két LMP-s három nézet" mondókát nem tőlem hallottad, emellett én nem hiszek a szűznemzésben, inkább hiszek az érdekérvényesítésben.
Jó lenne tudni, hogy kinek az érdekében gályáztok éppen...

PuPu
Aki egyébként erősen liberális, de akit rohadtul ingerel, mikor megpóbálják hülyére venni...
:O)))*

2010. április 13. 19:36

Blogger PuPu írta...

A visszaléptetések kapcsán én már csak a baloldali szavazók egyéni elkötelezettségében bízok, - annyira már csak nem lehet buta egy LMP szavazó, hogy a saját jelöltjükre adja a szavazatát, de attól tartok, annyira buta azért lehet, hogy ne menjen el szavazni, ne kelljen a szoci jelöltet támogatni.
Afelől egy csepp kétségem sincs, hogy a szoci gesztusra rácsapnak, miként gyöngytyúk a takarmányra ugye, - de hát ezt is megszoktuk már...
:O)))

2010. április 13. 19:40

Blogger PuPu írta...

"Igen: az lmp-re odaszavazó valószínű többnyire baloldali és/vagy liberális ember nem tudja, hogy egy médiahekk pártra szavaz.
Most világossá lesz a dolog...remélem."
Én nem bízom ebben, - nagyon kevés ember foglalkozik intenzíven politikával, a többségnek még tetszeni is fog az "elvhű" magatartás, - egynek sem jut eszébe, hogy a Fidesz kétharmada esetén a többi párt képviselője helyett akár egy birkanyájat is be lehetne ültetni a parlamenti padsorokba.
Vonatkozik ez főleg a kispártokra, akiknek a súlya így a nulla felé konvergál...
Mindegy, - négy év hosszú idő, - nyolc meg még hosszabb, - kivárjuk...
:O))))

2010. április 13. 19:45

Névtelen Névtelen írta...

"Harry Potter nemzedéke szavaz..."

Meg mindig jobban nez ki, mint amikor a kadari posvany nemzedeke szavaz...

2010. április 14. 11:35

Blogger PuPu írta...

"Meg mindig jobban nez ki..."
Nem biztos, - azok a nemzedékek még nem meséken nevelkedtek...
:O))))

2010. április 14. 13:06

Névtelen Névtelen írta...

"Nem biztos, - azok a nemzedékek még nem meséken nevelkedtek..."

Hanem hazugsagokon...

2010. április 15. 6:43

Blogger PuPu írta...

Ellentétben a mai nemzedékekkel, akiknek még soha nem hazudtak...
Kirájlány, kirájlány...
:O))))

2010. április 15. 8:11

Névtelen Névtelen írta...

Az apro kulonbseg az, hogy az a rendszer a tomeny hazugsagra epult.

2010. április 15. 14:37

Blogger PuPu írta...

Valóban?
:O))))

2010. április 15. 14:47

Használhatsz néhány HTML-címkét is, például: <b>, <i>, <a>

A megjegyzések moderálása engedélyezve van. A küldött megjegyzéseket jóvá kell hagynia a blog szerzőjének.

A megjegyzés elküldése után be kell majd jelentkezned.
Kérjük, bizonyítsd, hogy nem vagy robot