Google apps
Main menu

Megjegyzés helye: PuPu BLOGJA

"ÁLOMVALLÁS"

15 megjegyzés -

1 – 15 / 15
Blogger talalom írta...

Ez nagyon ott van.

2016. november 28. 20:20

Blogger Úzbence írta...

Nem akartam hinni a fülemnek,amikor hallgattam Lázárt!Sajnálom a gyerekeket,mi vár mèg rájuk.Ezèrt is lètfontosságú a 2018-as változás!DE azt írod,PuPu,hogy eljön mèg a mi időnk!Remèlem!

2016. november 28. 21:24

Névtelen 1970 írta...

Nagyon jó az írás, amit csak azzal árnyalnék (ismerve valamennyire a szakképzés rendszerét), hogy van nem egy alternatív pedagógián nyugvó, befogadó szemléletű, egyházi szakképző iskola, melyet komolyan ellehetetlenítenek. Hasonlóan egyébként az alternatív iskolákhoz, melyek tudatosan felvállalják a közoktatásból kihulló, problémás gyermekek, fiatalok nevelését-oktatását, társadalmi integrációját.

2016. november 28. 21:40

Névtelen anteus írta...

A zsidók kezdhetnek csomagolni.

2016. november 29. 7:50

Névtelen mavtelep írta...

Valamint az újságírók és a "kommunisták".
Szervusztok, jó reggelt

2016. november 29. 7:57

Blogger Kapat írta...

Szerintem a mi kis kommentelő csapatunk is, PuPuval az élen!

2016. november 29. 8:48

Névtelen 1970 írta...

Amennyiben az összes épeszű ember összecsomagol, mi lesz ezzel az egykor sokkal élhetőbb és normálisabb országgal?
Csomagoljanak a rogánok, a lázárok, az orbának, meg az agyhalott robotok:)

2016. november 29. 9:14

Névtelen Névtelen írta...

Azok ne csomagoljanak, túl sok mindent elcsomagoltak már. Inkább vissza kellene venni tőlük annyi csomagot, amennyit még lehet!

2016. november 29. 9:33

Névtelen NewTiborc írta...

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Sajnos lassan de biztosan szépen lépegetnek a birkák vissza a sötét középkorba. Ennek biztosítéka az egyre több klérus által irányított oskola, ahol jó "keresztény magyarokat" nevelnek. De mi is az a jó keresztény magyar, milyen jellemzőkkel, tulajdonságokkal rendelkezik?
Abban az átkos rendszerben elég sokáig vezetőként dolgoztam, így elég sok emberrel volt dolgom. Akkor is szép számmal futkostak az egyházi iskolákban végzett "jómadarak", volt köztük valóban akire csak a tudás ragadt rá az iskolában. De a zöme erkölcsileg még a "kommunista" nevelés szintjét sem ütötte meg. Pedig hát a szülőkkel beszélve mind büszkék voltak a csemete neveltetésére. Miért tartom erkölcsileg gyengének Őket? Mert valamennyiüknél tapasztalható volt a "felsőbbrendűség" elve, én más nevelést kaptam, én szuper okos vagyok, a többi az csak selejt. Hogy milyen szöveg keretében nyilvánult ez meg? Hát nagyon változatos, de többségében az egyházi erkölcsöknek sem felelt meg.
Most ugyanezen réteg kitermelése folyik gőzerővel az egyházi iskolákban, dupla gázsiért.

2016. november 29. 9:47

Névtelen Promenad írta...

Ilyen az,amikor a "netto hülyeség " államvallássá válik !

2016. november 29. 11:45

Névtelen Erzsébet írta...

Erzsébet : nem tudtam időben reagálni Lázár János szónoklatára. Mezőtúron születtem, ott is tanultam, ismerem a református tempomot, a mezőtúri református gyülekezet gondolkodásmódját is.....soha nem fogom megbocsátani, hogy ez a közösség a szószék elé engedte ezt a fickót, Ígérhetett bármit is.....a könyvtárat még soha nem láttam belülről, mert amíg a város diákja voltam, addig nem lehetett látogatni, később pedig más helyen éltem....

2016. november 29. 14:56

Blogger civilhuszár írta...

Történelmi tények igazolják, hogy a néphülyítés mindig sikeresebb volt bármelyik vallás vezetőinek és a vallásoktatóknak valamint politikusoknak, mint sok türelemmel okos polgárokat nevelni. Kivételnek tekintem kis hazánkban, hogy 1867-től Ferenc József császár és magyar király, báró Eötvös Józsefet nevezte ki vallás- és közoktatásügyi miniszterré, aki a következő évben 1868-ban benyújtotta az új népoktatási törvényjavaslatát, melyet a felsőház és a képviselőház törvényerőre emelt. Ez a 1868: XXXVIII. te. a népiskolai közoktatás tárgyában néven elfogadott törvény több százezer oktatás nélkül felnövekvő gyermeket segített hozzá a művelődéshez, s több ezer községet ahhoz, hogy iskolához jusson.
Majd a Kádár oktatási rendszerét, ahol aki akart és nem utált tanulni, azért képességeihez képest kis rásegítéssel sokan tudtak egyetemi képzettséget szerezni.
Orbán és Kövér meg a többi is haszonélvezője volt a rendszernek.
És jelenleg mi az ő aljas szemléletük, szinte ugyanaz mint egy figura anekdota szerinti mondása, hogy a parasztnak nem kell iskola, elég, ha van annyi esze, hogy ha esik az eső, álljon be az eresz alá, hogy ne ázzon.
Remélem erre a szintre már csak nem tudják lebutítani a népet, mert legalább napjainkban már az okos telefonok imádata, használata sem engedi lecsúszni szellemileg az egyedeket. A maffia meg mehet lassan tévéivel a sunyiba, mert fogy a tévénézők száma is.

2016. november 29. 20:54

Névtelen Kibic37 írta...

civilhuszár
Irigylem az optimizmusodat! Nézd meg mire használják az okostelefonokat! Twitter, Facebook, szelfik. Terjeszteni, megosztani rajtuk minden baromságot, és lájkolni ezerrel.

2016. november 30. 0:36

Névtelen Kibic37 írta...

Bocs, a játékot kifelejtettem.
Talán azért, mert azt a felsoroltakkal ellentétben magam is szoktam ...:))

2016. november 30. 0:53

Névtelen 1970 írta...

civilhuszár

Nagyon jó példákat hozott fel a fejlődésre vonatkozóan. Hozzá kell azonban tenni, hogy Eötvös József 1870-ben panaszkodott a parlamentben: lassan, vontatottan halad a tankötelezettség végrehajtása (nem tudják a gyermekeket iskolába terelni, mivel egy agrárországban tavasztól őszig a földeken dolgoztak a gyermekek, így csak télen küldték a szülők iskolába őket). Egy évre rá pedig Eötvös elhunyt, ami komolyan visszavetette a népoktatás fejlődését (sógora, Trefort más műveltségi koncepciót képviselt).
A Kádár-korszak oktatáspolitikájának megítélésében egyetértünk. Magam is érintett voltam (fizikai dolgozó szülők gyermekeként) annak a programnak, ami egyetemi, főiskolai felvételit készítette elő, hallgatók küldtek nekünk középiskolásoknak feladatokat, amiket megoldottunk, majd kijavítva visszaküldték. A '80-as években is működött ez a rendszer, de utána csak a pénz határozott meg mindent.
(Igen, Orbánt, Kövért az a rendszer mosta ki a sz.rból, de az már a saját bűnük, amivé váltak. Borzalmas emberek...)
Sajnos én is azt látom, hogy az okostelefon a népbutítás egyik eszköze. Nem a kulturálisan értékes tartalmak mennek, hanem a butaság, a szenny lájkolása, megosztása, terjesztése.

2016. november 30. 8:01

Használhatsz néhány HTML-címkét is, például: <b>, <i>, <a>

A megjegyzések moderálása engedélyezve van. A küldött megjegyzéseket jóvá kell hagynia a blog szerzőjének.

A megjegyzés elküldése után be kell majd jelentkezned.
Kérjük, bizonyítsd, hogy nem vagy robot